Oświetlenie rowerowe

lampkiZe względu na specyfikę ruchu drogowego i obowiązek przy prawej krawędzi drogi zgodnie z kierunkiem ruchu samochodów, szczególnie istotna jest dobra widoczność rowerzysty nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych, czy też w godzinach nocnych.

Zgodnie z obowiązującym prawem każdy rower poruszający się po drogach publicznych powinien mieć z tyłu przynajmniej dwa światła – jedno odblaskowe barwy czerwonej oraz również jedno światło czerwone świecące ciągle bądź w sposób przerywany. O ile większość rowerów standardowo wyposażona jest w odblaski o odpowiedniej barwie, o tyle o inne oświetlenie musimy zadbać przeważnie samodzielnie. Brak odpowiedniego oświetlania może wiązać się nie tylko z mandatem karnym, ale również wpływa negatywnie na nasze bezpieczeństwo na drodze!

Jakie zatem lampki rowerowe kupić, aby być pewnym, że jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego? Na wielu forach poleca się w szczególności lampki tylne firmy Mactronic, w szczególności model Walle. Jego cena to okolice 50,-zł, a jak podaje producent, zapewnia widoczność nawet z jednego kilometra. Oczywiście w sprzedaży znajdziemy również produkty znacznie tańsze, które również powinny wystarczyć do codziennego przemieszczania się rowerem po mieście i okolicach. Duży wybór oświetlenia znajdziemy na tej stronie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *