Jaką kurtkę rowerową kupić?

kurtka rowerowaKolarstwo to sport wymagający, również pod względem wyposażenia. Jednym z niezbędnych elementów są m.in. kurtki rowerowe. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed wiatrem i deszczem. Z jakiego materiału powinna być wykonana dobra kurtka rowerowa? Jaki krój się najlepiej sprawdza?

Tak naprawdę podczas wyboru kurtki rowerowej kluczowe są dwa parametry – oddychalność oraz wodoodporność. Im lepsza, tym oczywiście lepiej. Niestety praktycznie niemożliwe jest znalezienie kurtki rowerowej, która chroniłaby jednocześnie przed wodą i skutecznie odprowadzała wilgoć na zewnątrz. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się tkanina Gore-Tex. To półprzepuszczalna membrana z porowatego teflonu.

Dobrze sprawdzają się także kurtki rowerowe z softshellu. To materiał przede wszystkim wiatroodporny. Takie kurtki świetnie chronią przed wiatrem, a przy tym radzą sobie z odprowadzaniem pary wodnej. W sklepach jest wiele odmian softshellu. Niektóre posiadają jeszcze wewnętrzną warstwę polaru, która chroni przed zimnem w chłodnie dni. W okresie letnim lepiej postawić na nieco lżejsze modele, chroniące jedynie przed wiatrem. Poza tym zawsze też warto zastanowić się czy taka kurtka jest rzeczywiście konieczna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież na rower i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *