Jakie spodenki rowerowe wybrać?

spodenki roweroweNiewiele osób zdaje sobie sprawę, że jazda na rowerze to sport wymagający odpowiedniego wyposażenia. Dotyczy to przede wszystkim osób, które jeżdżą nie tylko rekreacyjnie, ale bardziej wyczynowo. Ogromne znaczenie mają m.in. spodenki. Dlaczego?

Na pośladkach opiera się ciężar ciała podczas pedałowania. Dlatego niektórzy po treningu odczuwają ból właśnie tej części ciała. Dlatego też wyborowi spodenek warto poświęcić nieco więcej czasu. znaczenie ma to z czego są wykonane, czy posiadają wkładkę i o jakim kształcie oraz to w jakiej technologii je uszyto. Wybór na rynku jest dość spory, co wiele osób zaskakuje. Nie wszyscy wiedzą, że kolarstwo jest obecnie tak popularne.

Na pewno spodenki rowerowe z szelkami poprawiają znacząco komfort jazdy. Z tym, że powinny być to szelki wykonane z siatki. Zwiększa ona bowiem odprowadzanie potu i sprawdza się znacznie lepiej niż jednolity materiał. Kształt wkładki i materiał z jakiego jest ona uszyta także na spore znaczenie. Poza tym w przypadku spodenek rowerowych lepiej jest stawiać na modele dopasowane do ciała, które nie zmienią swojego kształtu nawet po wielu praniach. Lepiej unikać modeli z szwami. Podczas wielu godzin jazdy szwy ocierają się o skórę powodując jej podrażnienie. Na końcu kluczowa jest jeszcze sama jakość wykonania. W tym przypadku nie ma co oszczędzać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież na rower i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *