Odzież rowerowa – co warto wiedzieć?

odzież rowerOdpowiednio dobrane ubranie na rower może polepszyć samopoczucie. Czasami zdarza się, że pada deszcz lub śnieg, wieje wiatr, lub jest za zimno albo za ciepło. Efektywność treningu będzie w dużej mierze zależała od ubioru. Należy wybrać taką odzież, która odprowadzi wilgoć na zewnątrz i zachowa ciało w suchości. Trzeba o to zadbać, by się nie przeziębić.

Dopasowana do ciała
Jeśli trenuje się zimą, trzeba zaopatrzyć się najlepiej w zimowy komplet, złożony z koszulki i rajtek. Najlepiej wybrać odzież termoaktywną, czyli taką, która zapewni ciepło i odprowadzi pot na zewnątrz. Tkanina nie może przyklejać się do ciała. Materiał winien być wykonany z mikrowłókien z domieszką jonów srebra, gdyż wtedy ma bakteriobójcze działanie. Zminimalizuje to brzydkie zapachy i zapobiegnie alergii.

Natomiast gdy na zewnątrz jest cieplej, odzież rowerowa będzie składała się z koszulki i spodenek. Koszulka winna przylegać do ciała. Można wybrać z krótkim lub długim rękawem, w zależności od temperatury. Trzeba także pamiętać, by skarpetki były dobrze dopasowane do stopy, zapobiegnie to otarciom oraz odparzeniom. Najlepiej, by były bezszwowe. Powinny także posiadać specjalne panele wentylacyjne, które umożliwią odprowadzenie wilgoci na zewnątrz.

Na każdą pogodę
Gdy jest ciepło wystarczy mieć założoną koszulkę i spodenki. W chłodniejsze dni można założyć bluzę z elementami odblaskowymi, które zapewnią bezpieczeństwo. Gdy natomiast jest już bardziej zimno, warto założyć kurtkę, najlepiej taką, która będzie chronić przed deszczem i wiatrem.

Podsumowanie
Wybór odzieży rowerowej zależy od trasy, która jest do pokonania oraz od pogody. Powinno się za jej pomocą chronić ciało przed zimnem, wiatrem, czy deszczem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież na rower i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *